Skupinové degustace

Objevte s naším zkušeným sommeliérem Jiřím Humpolíkem nové i známé chutě vína při řízených degustacích. Zde uvádíme několik typů skupinových degustací.

Uvedená cena za řízenou degustaci je pro skupiny čítající maximálně 16 osob.

Toulky po Čechách a Moravě 

Večer zaměřený na typické odrůdy z oblastí Čechy a Morava. Zavedeme Vás do tajů krásných vín, které se u nás pěstují. Degustujeme vína z Litoměřické, Mikulovské a Slovácké podoblasti. Můžete se těšit na dechberoucí Mopr z Velkých Žernosek, Neuburské ze Slovácka, moravské dědictví Pálavu a také na další vybraná vína. Celkově vaše chuťové pohárky potěšíme 10 víny. Pohoštění zajistíme a připravíme z produktů první české Pršuterie pana Chovanečka z Litoměric.

5.699,- včetně DPH 

 

 

Tam, kde víno mluví německy 

Máte-li zálibu v odrůdách Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, je tato degustace stvořena přímo pro vás. Německo a také Rakousko bylo vždy ve vinařském světě hodnoceno pro pěstování těchto odrůd velmi vysoko. Ukážeme vám filosofii místních vinařství a jejich příběhy. Dozvíte se vše o těchto krásných odrůdách a proč jsou právě zde tak oblíbené. Pojmy jako Steinfeder, Federspiel, Smaragd vám nic neříkají? Rádi vás s nimi seznámíme. Budete překvapeni různými styly vín ze stejné odrůdy. Pečlivě vybraných deset vín z oblastí Wachau, Wagram, Pfalz, Mosel a dalších. Německé a rakouské uzenářské a sýrové speciality skvěle doplní vybraná vína.

9.599,- včetně DPH 

 

Poznejte ostatní kraje 

Nevyzkoušené je nepoznané, tak by se dala definovat tato degustace. Nabídneme vám světové odrůdy vín z vybraných zemí a jejich věhlasných vinařství. Po přípitku Champagne z butikového bio vinařství vás provedeme Sauvignony z údolí Loiry, Tempranillo z oblasti Rioja, Chablis z Burgundska, ale také Malbec z Mendozy a mnoho dalších ukázkových vín. Budeme si povídat o půdním složení a zvláštnostech pěstování lokálních odrůd a zpracováním. Každé degustované víno bude doprovázet specialita z dané země. Jedinečný soubor 10 typických vín.

11.799,- včetně DPH 

 

 

Italská noblesa 

Velmi oblíbenou degustací z našeho portfolia je nepochybně průřez italskými víny. Veškerá vína z tohoto špičkového výběru si dovážíme přímo z rodinných vinařství na severu Itálie, pro některá z nich máme výhradní zastoupení v ČR. Jedná se o konkrétní vína z oblasti Trentino-Alto Adige. Lokální odrůdy vín Marzemino, Pinot Grigio, Chardonnay, Schiava a Pinot Nero vás budou překvapovat celý večer. Veškerá vína jsou citlivě snoubena s uzeninou a sýrem od malých a tradičních farmářů z okolí vesnice Mori. Těšit se můžete třeba na speciální aromatický sýr, který zrál několik měsíců v červeném víně. Domácí focaccia dle rodinného italského receptu, který se předává z generace na generaci je samozřejmostí. Jedenáct vín, sedm vinařství.

13.999,- včetně DPH 

 

Království šumivých vín 

Mistrovská disciplína našeho sommeliéra. Šumivá vína a jejich zvláštnosti jsou jeho celoživotní vášní. O tomto stylu vín se z jeho úst dozvíte úplně vše. Společně nahlédneme do regionů, oblastí, pěstování, sklizně, vhodnosti různých odrůd, metod výroby a celých procesů pro přípravu šumivých vín. Uvidíte soukromé fotografie přímo z vinařství v Champagne. Ve špičkovém výběru tuzemských sektů, italského Prosecca, španělské Cavy a hlavně francouzského Champagne se budete cítit královsky. Součástí degustace budou také ročníkové Champagne, například champagne z vinařství Pol Roger Cuvée Sir Winston Churchill 2004. Značku Pol Roger měl v oblibě právě ministerský předseda Sir Winston Churchill. Zlatým hřebem večera bude ukázka speciální techniky otevírání šumivých vín sabráží za pomoci různých předmětů, odvážní hosté si tento způsob budou moc také vyzkoušet.

28.999,- včetně DPH